سرچ عبارت rq 170 iran به نتایج جستجوی عکس

پتانسیل بسیار مخرب فضای سایبری

بریده هایی از کتاب صنایع آینده – نوشته الک راس – ترجمه صالح سپهری فر

۱. وابستگی مخرب

نخستین و اصلی ترین دلیلی که سبب میشود فضای سایبری به صورت بلقوه بسیار مخرب باشد، وابستگی کامل ما به آن برای انجام امور مختلف زندگی است. پی بردن به سودمندی فناوری دیجیتال کار دشواری نیست. در مقابل، درک میزان وابستگی ما به آن و نیز درک پیامدهای ناشی از انکار وابستگی، کار دشواری است که البته این دشواری نیز باز هم به دلیل همان وابستگی باور نکردنی ما به آن است. (جیم گسلر James R. Gosler – کارشناس و مشاور ارشد سیا در حوزه سایبری)

۲. جی.پی.اس هم هک میشود!

جی پی اس قابل هک شدن است. هک شدن جی پی اس می تواند در برخی موارد خطر خاصی را به همراه نداشته باشد اما آیا می‌توان پیامدهای ناگوار آن را نادیده گرفت؟ برای مثال تصور کنید که کسی بتواند سامانه جی پی اس یک قایق گشت زنی نیروی دریایی را هک کرده و آن را به سمت موقعیت دشمن ببرد.

۳. سرنکونی پهپاد RQ-170 توسط ایران

آذر سال ۱۳۹۰ ایران موفق شد پهپاد ۲۵۰ میلیون دلاری امریکا رو با استفاده از حفره امنیتی در سامانه جهانی جی.پی.اس هک کنه که اتفاقا همون روزها تازه مقالش رو اینترنت منتشر شده بود.
اگر علاقه مند به جزئیات داستان هستین عبارت “تصرف پهپاد آرکیو ۱۷۰ آمریکا در خاک ایران” رو جستجو کنین.

اگه با سرچ عبارت rq 170 iran به نتایج جستجوی عکس توجه کنین تصاویری میبینین که با فلش روی پهپاد اشاره میکنن. این سایت ها تحلیل های اونهاست که چطور ایران موفق شده RQ170 رو رو زمین تا این حد سالم بنشونه. تحلیلاشون جالبه. (لینک جستجو) (لینک تحلیل)

سرچ عبارت rq 170 iran به نتایج جستجوی عکس

اینم بگم فقط هک جی پی اس نبود و به این سادگی نیست. کلا کار پیچیده ای بوده اما عنصر کلی همون جی پی اس و از خودگذشتگی عده ای خاص.
تا قبل این اتفاق اینطور گفته میشد که RQ170 مجهز به مواد منفجرس تا در صورت افتادن به دست دشمن منفجر بشه. اما شرکت سازنده (لاکهید مارتین) اونقدر بهش اعتماد داشت که اینکارو نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =